Krystian Kłysewicz
mieszkaniec Horyńca-Zdroju, jego zachwyt Roztoczem zrodził się na szkolnej wycieczce do Świątyni Słońca. Choć od najmłodszych lat robił zdjęcia starym zenitem, prawdziwa fascynacja fotografią przyszła w momencie kupna lustrzanki cyfrowej. Jako jeden z pierwszych w Polsce wykorzystywał aparat do tworzenia filmów poklatkowych. Oprócz tych z Roztocza jest również twórcą niezwykłej serii Bieszczady. Cztery pory roku. Od 2013 r. przybliża swój rodzimy region fotografiami i filmami wykonywanymi z powietrza, przy wykorzystaniu drona. Najbardziej upodobał sobie magiczne chwile wschodzącego słońca, pokryte mgłami lasy i pola Roztocza Wschodniego.
Tomasz Michalski
Tomasz Michalski – mieszkaniec Lubaczowa, fotografię postrzega jako sztukę. Wiele czasu spędza na podglądaniu warsztatu mistrzów fotografii, aby potem zamienić wiedzę w praktykę. Dzięki temu powstało wiele uznanych za klasyczne kadrów z Roztocza Wschodniego. Nie jest gadżeciarzem, uważa że aparat to narzędzie, za którym stoi człowiek. W swoich fotografiach w ciekawy sposób przekazuje historię regionu, intryguje kadrami, zachwyca prostotą. Jego ulubionym tematem są krzyże bruśnieńskie, cerkwie i inne miejsca, w których zapisana jest historia dawnych miesz- kańców Roztocza Wschodniego.
Tomasz Mielnik
mieszkaniec Lubaczo- wa, od najmłodszych lat fotografował swoje miasto i najważniejsze wydarzenia w okolicy. Jest jednym z pierwszych w Polsce, który zaczął wykorzystywać aparat do tworzenia wirtualnych wycieczek przez panoramy sferyczne. Dzięki publikacji ich w Internecie oraz na portalach VR osoby z całego świata mogą przenieść się w najbardziej dzikie zakątki Roztocza Wschodniego bez wychodzenia z domu. Swoje umiejętności wykorzystał rów- nież do sklejenia zdjęć łazika marsjańskiego, dzięki czemu powstały wirtualne panoramy – wycieczki po Marsie. Szczególnie chętnie fotografuje architekturę drewnianą.
Roztocze
- album fotograficzny naszego autorstwa
Inspiracja do utworzenia Szlaku Fotograficznego. Jest idealnym dopełnieniem wszystkich treści znajdujących się na tej stronie. Dzięki niemu zrozumiesz czym jest Roztocze Wschodnie, na czym polega jego Duch, dlaczego jest ono tak wyjątkowe. Dzięki temu całkiem inaczej spojrzysz na miejsca które polecamy do fotografowania.
Album można nabyć na stronie libra.pl
Warsztaty
Szlak Fotograficzny to nie tylko przewodnik online
- 1.Spotkajmy się w realu!
Planujemy aż cztery plenery fotograficzne w roku! - 2.Osobiście zabierzmy Was w wybrane miejsca,
przypilnujemy abyście zrobili świetne zdjęcia.
Jeśli trzeba nauczymy Was jak to się robi. - 3.Podczas plenerów poznamy się nawzajem,
chętnie obejrzymy Wasz dorobek, a przede wszystkim
będziecie mieli możliwość poznać to najbardziej magiczne,
dzikie i niezwykłe miejsce w Polsce.
Przed Wami niezwykła przygoda. Zapraszamy serdecznie!
Weź udziałWeź udział w jego
tworzeniu!
Szlak Fotograficzny Roztocza Wschodniego jest w pełni interaktywny.
Możesz dodać swoje zdjęcia do wybranego miejsca – potwierdzając lub dodając nowe możliwości wykonania zdjęć. A może znalazłeś ciekawe miejsce którego nie ma na mapie?
Nie ma problemu – wyślij nam zgłoszenie przez formularz i zostań Twórcą Szlaku.
Dla osób aktywnych mamy specjalne nagrody!
Ta strona to również największa baza zdjęć z Roztocza Wschodniego którą możesz przejrzeć i w której możesz zakupić zdjęcia – do druku i do wykorzystania komercyjnego! Przeglądaj i kontaktuj się z nami w razie zainteresowania!
Pokaż punkt szlaku